Slovo hlavného architekta

Projekcii rodinných domov sa venujem už 7 rokov. Za ten čas som zažil stavebný a developerský boom, ale aj následné obdobie krízy. Potešilo ma, že sa vyčistil trh s nehnuteľnosťami a developeri začali uvažovať aj nad kvalitou architektonických návrhov.

Vážim si každého klienta, ale vždy ma poteší, keď stretnem developera, s ktorým si rozumiem, a ktorý chápe, že projekt nie je len balík papierov pre úrad, ale je to hlavne možnosť zhmotniť nápad, ideu architekta…

Developer projektu BENALEX HOME RESIDENCE – Peter Benko patrí k ľuďom, ktorí rozumejú dizajnu. V názoroch sme stretli už pri navrhovaní jeho vlastného rodinného domu a domu jeho rodičov. Spolupráca preto pokračovala aj pri realizácii projektov trojbytových, dvojbytových domov a bungalovov v Rovinke. V priebehu realizácie mojich návrhov som si všimol jeho zmysel pre dotiahnutie aj najmenších detailov na stavbe. Živo sa zaujímal a dohliadal na každý proces počas celej výstavby. Výsledkom je bezchybne zrealizované dielo, ktoré je nielen pekné naoko, ale aj poctivo postavené.

Pozitívne ohlasy nových obyvateľov zrealizovaných projektov a v každom smere bezproblémová spolupráca s Petrom Benkom boli predpokladom toho aby som prijal jeho ponuku navrhovať aj ďalšie nové rodinné domy v Benalex Home residence – Dunajské Lužná.

Dispozičné riešenia navrhovaných rodinných domov maximálne reflektujú požiadavky na fungovanie domácnosti v rodinnom dome na vidieku ale bez straty komfortu a súkromia. Všetky rodinné domy sú prízemné, bezbariérové. Vysoké stropy v obývacích halách, presvetlené a presklenými stenami opticky prepojené izby so záhradou dodajú interiérom objemovú jedinečnosť a vzdušnosť. V lokalite sú k dispozícii 3 veľkostné typy bytov, ktoré by mohli pokryť širšie spektrum náročnosti, resp. finančných možností ich obyvateľov.

Ing.arch. Peter Hriň